Wibrator do betonu - zastosowanie

Opracowane przez: AXAM 25-02-2019
Wibrator do betonu - zastosowanie

Profesjonalne zagęszczanie betonu na placach budowy to niezwykle ważna kwestia, zarówno pod kątem bezpieczeństwa czy wytrzymałości wylewanej powierzchni, jak i estetyki prowadzonych prac budowlanych. Metoda zagęszczania betonu powinna być odpowiednio dobrana do konsystencji danej mieszanki, a wybrany sposób ma za zadanie eliminować wszelkie dziury.

Do czego jest zatem potrzebny wibrator do betonu?

Proces zagęszczania mieszanki betonowej ma na celu uzyskanie doskonale spoistej masy, w której nie dochodzi do segregacji materiału. Należy go kontynuować aż do wypłynięcia mleczka betonowego na powierzchnię. Taki efekt można właśnie uzyskać wykorzystując wibrator do betonu.

Beton to mieszanka wody, piasku, żwiru oraz cementu. W trakcie mieszania tych wszystkich składników, pomiędzy cząsteczki dostaje się powietrze. Zbyt duża zawartość powietrza oraz wody ma wpływ na wytrzymałość betonu – osłabia go. Zastosowanie wibratora do betonu pozwala uzyskać jednorodną mieszankę, a zachowane w ten sposób odpowiednie proporcje wody, powietrza i cementu sprawiają, że beton jest wytrzymały i solidny.

Stosowanie betonów o suchszej konsystencji sprawia, że wibrator do betonu jest jeszcze bardziej potrzebny. Mniejszy stosunek wody do cementu wymaga bardziej precyzyjnego odprowadzenia powietrza uwięzionego w mieszance. Należy więc dobrać wibrator do betonu o odpowiedniej mocy i wydajności zagęszczania.

W tym celu serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym. Nasi sprzedawcy dobiorą dla Państwa odpowiedni sprzęt i przedstawią indywidualną ofertę cenową.