Nowe silniki ENAR FOX wibracja na najwyższym poziomie

Opracowane przez: AXAM 27-01-2017
Nowe silniki ENAR FOX wibracja na najwyższym poziomie

Szanowni Państwo, 

Mamy przyjemność przedstawić Państwu nowy typ wibratora do betonu, Enar FOX. Model ten produkowany jest w Hiszpanii, opracowany na podstawie wielu lat doświadczeń w produkcji wibratorów DINGO i AVMU. Silnik wibratora FOX stanowi jedną całość – stojan wraz z wirnikiem zabudowane są w specjalnej obudowie zabezpieczającej silnik przed utratą osiowości np. przez upadek i uszkodzenie zewnętrznej obudowy. Dodatkowo silnik jest lepiej chroniony pod względem odporności na pyły. Filtry piankowe są integralną części obudowy.

Całość zamyka specjalna zewnętrzna obudowa wykonana z grubego udaroodpornego tworzywa, co czyni wibrator Enar FOX najbardziej wytrzymałym na uderzenia wibratorem do betonu z gamy produktów firmy ENAR. Dzięki specjalnej konstrukcji napęd wytrzymuje upadek z wysokości 5m.

Podczas stosowania wibratorów Dingo lub Avmu przy produkcji prefabrykatów, gdzie wibratory te pracowały przez wiele godzin dziennie, zachodziła konieczność częstszych wymian szczotek (raz na kilka miesięcy). W nowym wibratorze FOX zostało to zdecydowanie poprawione, szczotki są dłuższe oraz grubsze. Wymiana w standardowym toku użytkowania przez firmę budowlaną wydłuży się do wielu lat, a w przypadku firm korzystających z tego sprzętu przez wiele godzin dziennie, wymiany będę koniecznie minimum po 1 roku użytkowania.

Wibrator FOX występuje w dwóch wersjach przyłączeniowych – TAX i TDX. Daje to możliwość dopasowania i zamówienia napędu w zależności od rodzaju posiadanych już wałków giętkich.

- napęd FOX TDX - wibrator z przyłączem żeńskim czworokątnym- pasuje do wszystkich wałków które były stosowane z DINGO

- napęd FOX TAX - wibrator z przyłączem męskim sześciokątnym - pasuje do wszystkich wałków które były stosowane z AVMU

Porównanie szczotki Enar FOX i Enar Dingo