ROBOTY KOSZĄCE MIIMO

AXAM Maszyny i Urządzenia to jedyna firma prowadząca sprzedaż Honda Miimo w powiecie płońskim. Posiadamy status Autoryzowanego Centrum Robotów Koszących Honda Miimo, co obliguje nas do zachowania wysokich standardów wyznaczonych przez firmę Honda. Dzięki temu mają Państwo gwarancję profesjonalnego doradztwa przed sprzedażą, solidnego i szybkiego montażu, a także obsługi posprzedażowej.

Najbardziej nowoczesną receptą dla właścicieli trawników i profesjonalistów na koszenie trawy -  prawidłowe i zarazem bez osobistego zaangażowania - jest robot koszący. To nowoczesne urządzenie nie tylko stale utrzymuje trawę na tej samej wysokości, ale także zapewnia poczucie wolności w ogrodzie, a przede wszystkim zwraca cenny czas wcześniej poświęcany na koszenie. Robot koszący to jeden z najbardziej praktycznych wynalazków, który może na zawsze zmienić styl życia. Dzięki niemu można mieć piękny, gęsty trawnik, po którym chodzenie boso sprawia przyjemność, a jednocześnie jego pielęgnacja w ogóle nie absorbuje naszej uwagi. Inteligentny, samodzielny robot koszący stał się praktycznym elementem codziennego życia uwalniającym od obowiązku koszenia. Odzyskany czas można poświęcić rodzinie i dzieciom, przeznaczyć na relaks i spotkania towarzyskie. Powrót z urlopu też zyskuje dodatkowy aspekt przyjemności, gdy mamy świadomość, że robot-asystent pod naszą nieobecność sumiennie zajmował się koszeniem. Profesjonaliści natomiast zyskują praktyczne narzędzie do lepszej organizacji czasu pracy i zwiększenia rentowności swoich usług.

Honda Miimo to inteligentny, po japońsku pracowity i praktycznie bezgłośny robot do koszenia trawników o powierzchni do 4 000 m2:

 • Miimo HRM 40E Live – rekomendowana powierzchnia koszenia do 400 m2
 • Miimo HRM 70 Live - rekomendowana powierzchnia koszenia do 700 m2
 • Miimo HRM 310 - rekomendowana powierzchnia koszenia do 1 500 m2
 • Miimo HRM 520 - rekomendowana powierzchnia koszenia do 3 000 m2
 • Miimo HRM 3000 oraz Miimo HRM 3000 Live - rekomendowana powierzchnia koszenia do 4 000 m2

Idealnym  sposobem koszenia niewielkich przydomowych trawników jest najnowszy model Miimo 40 oraz jego wersja SMART – Miimo 40 Live, który komunikuje za pomocą sieci GSM, a za pośrednictwem aplikacji Alexa również z systemami tzw. inteligentnych domów. Podobnie wygodnym zarządzaniem wyróżnia się Miimo 3000 - jest zdalnie sterowany za pomocą intuicyjnej aplikacji instalowanej w smartfonie lub za pomocą technologii Bluetooth.

Honda Miimo jest cichy 47 dB(A), nowocześnie elegancki i samodzielny. Sam kosi trawę w zaprogramowanym czasie i na wskazanym terenie - nie wymagając kontroli, pracuje także nocą i podczas nieobecności właściciela. Jego celem jest maksymalne ułatwienie ludziom czynności związanych z pielęgnacją trawy, jest łatwy w eksploatacji i obsłudze. Przejrzysty i czytelny ekran operacyjny zapewnia sprawne zaprogramowanie koszenia: w zaplanowanym czasie, na określonym terenie i według wskazanych stref objętych przewodem granicznym. W przypadku braku wytycznych, Honda Miimo porusza się w losowo wybranych kierunkach w ramach obszaru ograniczonego przewodem, wykorzystując nawigację systemu czujników. Przewód ten z łatwością może być przenoszony, jeśli chcemy zmienić miejsce czy kształt trawnika.

Wentylator umieszczony pomiędzy nożami unosi trawę, zapewniając równe cięcie, a regulacja wysokości koszenia umożliwia ustawienie noży z dokładnością do 1 mm w zakresie 20-60 mm. Drobno skoszone źdźbła trawy zostają równomiernie rozłożone na powierzchni, stanowiąc naturalny nawóz dla trawnika. Noże wykonane z ciągliwej stali sprężynowej są bezpieczne - wyginają się, ale nie pękają w przypadku natrafienia na przeszkodę. Jego unikalną cechą jest utrzymanie linii prostej jazdy w poprzek stoku.

 • Obsługa i programowanie pracy robota jest łatwa i podobna do wprowadzania ustawień w telefonie komórkowym. Najnowsze modele Miimo 40 wyróżniają się maksymalnie uproszczoną obsługą, by każdy mógł samodzielnie wykonać instalację przewodu i zaprogramować robota – konfiguracja ogranicza się do ustawienia języka i zegara. Dalej Miimo 40 robi wszystko sam i wymaga to tylko kilku potwierdzeń na klawiaturze podczas „nauki” trawnika. Dodatkowo, dwa modele Miimo 40 posiadają umiejętność uczenia się i zapamiętywania trawnika co umożliwia im  skorelowanie trawnika z ID bazy dokującej oraz, podczas koszenia, powrót do miejsca ostatniego koszenia przed naładowaniem akumulatora. Miimo 40 Live jest także wyposażony w funkcję „Smart Timer”, dzięki której aktualizuje dane meteo (temperatura, wilgotność powietrza, opady) i uwzględnia to w swoim harmonogramie koszenia.
 • Dzięki nowemu oprogramowaniu ścieżka koszenia jeszcze dokładniej pokrywa obszar trawnika. Unikalnie  łagodny zwrot Miimo 3000 przed przewodem granicznym umożliwił zwiększenie powierzchni koszenia do 4 000 m2 i maksymalne wykorzystanie powierzchni trawnika.
 • Oprogramowanie w polskiej wersji językowej ułatwia samodzielną obsługę robota, usprawnia zakodowanie stref i czasu koszenia.
 • Innowacyjny sygnał cyfrowy umożliwia Honda Miimo poruszanie się na większym obszarze określonym kablem granicznym. Maksymalna długość kabla: 250 m dla Miimo 40, 400 m w przypadku Miimo 310, 800 m dla Miimo 520 i 1 000 m dla Miimo 3000.
 • Nowa tarcza tnąca ma dwukrotnie wydłużoną żywotność eksploatacji, a zwiększona prędkość obrotów zwiększa wydajność. Miimo 40 kosi „swoją” maksymalną powierzchnię 400 m2 w pół dnia - w porównaniu do robotów konkurencyjnych marek, Miimo 40 potrzebuje 70% czasu mniej do wykonania tej samej pracy. Miimo 310 w godzinę kosi powierzchnię do 83 m2,  Miimo 520 – do 125 m2, a Miimo 3000 – do 170 m2. To udoskonalenie zapewnia również bardziej precyzyjne wykończenie koszenia obrzeży trawnika.
 • Nowy sposób mocowania tarczy tnącej w praktyce ułatwia bieżącą konserwację noży
 • Łożyskowane koła przednie zyskały wydłużoną żywotność w poruszaniu się po nierównej nawierzchni
 • Kod PIN zabezpiecza przed nieuprawnionym użytkowaniem

ROBOTY KOSZĄCE MIIMO

Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów
Promocja!

Robot koszący Honda Miimo HRM 520 + przegląd

Nowoczesny, praktycznie bezgłośny robot koszący, który inteligentnie i samodzielnie kosi trawę na powierzchni do 3 000 m2 w wyznaczonym czasie i na wskazanym terenie. Wystarczy zainstalować przewód i zaprogramować Honda Miimo według swoich potrzeb. Dzięki nowoczesnej ergonomii i eleganckiej estetyce jest także ozdobą każdego ogrodu.

Cena katalogowa: 8 934,96 zł cena netto: 8 121,95 zł cena brutto: 9 990,00 zł
Pokazuje 1 - 7 z 7 elementów