MOTOPOMPY

Terminem „Motopompa” określa się pompę, która napędzana przez silnik spalinowy tworzy urządzenie służące do pompowania wody czystej lub brudnej z różnych zbiorników wodnych. Silnik umieszczony jest zwykle w rurowym stelażu, co zapobiega uszkodzeniom maszyny, a także ułatwia przenoszenie.

Motopompy spalinowe do wody czystej przeznaczone są do tłoczenia wody znajdującej się w jeziorach, rzekach lub innych zbiornikach wodnych. Nie zawiera ona zanieczyszczeń w postaci piasku, mułu czy kamieni. Taka pompa wyposażona jest w specjalny kosz ssawny, który uniemożliwia przedostanie się do wirnika elementów mogących uszkodzić system tłoczący.
Motopompy do wody brudnej lub szlamowej przeznaczone są do pompowania wody, w której znajdują się zanieczyszczenia o średnicy nawet do 3 cm. Zwykle wykorzystywane są w budownictwie do osuszania wykopów, jednak znajdują również zastosowanie na terenach powodziowych lub w oczyszczalniach ścieków. Motopompy do wody brudnej lub szlamowej często trafiają na wyposażenie Straży Pożarnej lub innych służb ratowniczych.

MOTOPOMPY

Pokazuje 1 - 40 z 40 elementów
Pokazuje 1 - 40 z 40 elementów