WIBRATORY DO BETONU WYSOKIEJ CZĘSTOTLIWOŚCI

41 produktów w kategorii

Wibratory do betonu wysokiej częstotliwości to najczęściej używane wibratory na dużych budowach, gdzie najważniejsza jest wysoka wydajność i niezawodność. W naszej ofercie znajdą Państwo pełną gamę wibratorów ENAR, BELLE, WACKER NEUSON oraz OLI Vibrationstechnik.

Wibratory wysokiej częstotliwości składają się z przetwornicy napięcia, która przetwarza prąd z 230V lub 400V (50Hz) na bezpieczne napięcie 42V o wysokiej częstotliwości 200Hz. Przetwornice Enar są to bezszczotkowe, indukcyjne urządzenia, występujące w dwóch wersjach obudowy: wersja walizkowa oraz wersja orurowana. W zależności od modelu i wydajności każda z przetwornic posiada określoną liczbę gniazd do podłączenia buław.

Kolejnym elementem kompletnego wibratora wysokiej częstotliwości jest buława wibracyjna. Buławy te posiadają wbudowany silnik, który napędza mimośród. W naszej ofercie znajdują się buławy o średnicach od 38 mm do 65 mm. Wszystkie buławy są zabezpieczone wyłącznikiem termicznym.

Przykład wyboru wibratora wysokiej częstotliwości

Dobierając odpowiedni zestaw składający się z przetwornicy wysokiej częstotliwości oraz buławy wibracyjnej należy:

  1. wybrać średnicę buławy, np. średnica 50mm czyli model M5AFP,
  2. określić ilość buław, które będą podłączone do przetwornicy, np. 2 sztuki
  3. odczytać jaki jest pobór prądu buławy (natężenie), w tym wypadku 12A,


Przy założeniu zapotrzebowania na 2 buławy pobór prądu wyniesie: 12Ax2=24A. W tej sytuacji konieczna jest przetwornica o mocy wyjściowej minimum 24A, czyli np. AFE 2000M - zasilana prądem jednofazowym, wersja walizkowa z dwoma gniazdami.

Proponujemy Państwu buławy z wbudowanym wewnętrznym silnikiem zasilanym bezpiecznym prądem 42V 200Hz oraz przetwornice i generatory wysokiej częstotliwości.

Kompletny zestaw składa się z przetwornicy wysokiej częstotliwości w wersji zasilania 1-fazowej (230V) lub 3-fazowej (400V) np.: AFE 2000 i buławy z wewnętrznym silnikiem np. M5AFP.   

Pokazano 1-41 z 41 pozycji

Aktywne filtry

Elektroniczna przetwornica Enar i-SPYDER S/B
Cena brutto: 7 072,50 zł
Cena netto: 5 750,00 zł
  • Nowość